• Новини
  • Офіційне звернення щодо законодавчого регулювання військово-консалтингової діяльності в Україні

Офіційне звернення щодо законодавчого регулювання військово-консалтингової діяльності в Україні

Колеги, побратими!

Сучасна геополітична обстановка у світі, гібридні та локальні військові конфлікти створюють необхідність легалізації суб’єктів, які надають послуги військового консалтингу.

Агресія Російської Федерації, за чотири роки антитерористичної операції в Україні дала змогу підготувати високопрофесійних спеціалістів у військовій сфері. На сьогодні, на обліку Міністерства у справах ветеранів, в Україні зареєстровано майже 370 тисяч осіб, які мають статус учасника бойових дій. З метою подальшого належного застосування своїх спеціальних знань, офіційного працевлаштування та їх матеріального забезпечення виникає необхідність законодавчого врегулювання військово-консалтингової діяльності.

Послуги військового консалтингу, не передбачають здійснення бойових операцій та застосування зброї на території іноземних держав, а є виключно інтелектуальним продуктом у військовій сфері.

Такі країни як США, Південно-Африканська Республіка, Великобританія, Німеччина, Швейцарія, Китайська Народна Республіка прийняли відповідні нормативно-правові акти, які регулюють діяльність суб’єктів господарювання, які надають послуги військового консалтингу. Натомість в Україні зазначений вид консалтингового бізнесу є неврегульованим питанням.

Таким, чином відбувається перетік українських кадрів в іноземні приватні військові компанії, які поза нормами міжнародного права залучаються не лише до консалтингової діяльності, але й до повноцінних бойових дій, наших фахівців. Крім того, в Україні ряд громадських організацій та суб’єктів господарської діяльності, вже майже надають послуги військового консалтингу. Діяльність зазначених суб’єктів потребує правового врегулювання та державного контролю.

Центр «SEAL» залучився до питання законодавчого регулювання військово-консалтингової діяльності в Україні. А саме, до участі в робочій групі з редагування проекту Закону України про військово-консалтингову діяльність (№ 3005 від 04.02.2020): http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JI01319A.html

Просимо Вас ДОЛУЧИТИСЯ до цієї роботи!

Усі аргументовані конструктивні зауваження будуть враховані й донесені до розробників цього проекту Закону України! (Наші правки ви можете побачити на світлинах на нашій сторінці у Facebook -https://www.facebook.com/SEAL.UA/

Також, Ви можете долучитися до співпраці у відкритому Телеграм-каналі: - https://t.me/SEALmilitaryconsulting