Генеральна Асамблея ICoCA

5–7 грудня 2022 року у м. Женева (Швейцарія) відбулася Генеральна Асамблея ICoCA* (The International Code of Conduct Association – Міжнародної Асоціації Кодексу Поведінки). В зв'язку з тим, що Центр «SEAL» є офіційним представником ICoCA (The International Code of Conduct Association) в Україні зі статусом «Observer» («Спостерігач»), керівництво Асоціації запросило делегацію Центр взяти участь в Генеральній Асамблеї.

Під час Генеральної Асамблеї планувалася доповідь представників делегації щодо визнання терористичними організаціями російських приватних військових компаній та нацистських формувань.

На жаль, делегація Центру «SEAL», зважаючи на загострення воєнної ситуації в Україні, не змогла взяти участь в цьому представницькому заході.

Враховуючи обставини, керівництвом Центру було прийнято рішення про направлення матеріалів доповіді до Секретаріату Асоціації з пропозиціями щодо реагування членами ICoCA на терористичну діяльність російських ПВК.

Зокрема, пропонується:

  • 1. Розглянути можливість звернення до міжнародних організацій та урядів країн – членів ICoCA, про визнання російських нацистських формувань та ПВК терористичними організаціями.
  • 2. Прийняти рішення про узагальнення та оприлюднення даних щодо організацій, визнаних терористичними, зокрема, шляхом формування та ведення єдиного Переліку таких організацій в ICoCA.
  • * ICoCA була створена у 2013 році, як некомерційна багатостороння організація для впровадження правового регулювання та нагляду за дотриманням приватними військовими компаніями (ПВК) і іншими суб’єктами індустрії приватної безпеки міжнародних норм прав людини, гуманітарного права та Міжнародним кодексом поведінки в зонах збройних конфліктів, розробленим між 2008 і 2010 роками після прийняття «Документу Монтрьо», до якого Україна, як держава, приєдналася у вересні 2008 року. ICoCA включає 7 урядів (United States of America, The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Switzerland, Sweden, Norway, Australia, Canada), 35 організацій громадянського суспільства та близько 100 ПВК.

    Тези доповіді, що були направлені до Секретаріату ICoCA:
    Download this file (UA PMC report_2911-1.docx)Завантажити58 kB