• Новини
  • Курс по виживанню на ворожій території

Курс по виживанню на ворожій території

 Найкраща війна - розбити задуми противника; на наступному місці - розбити його союзи; на наступному місці - розбити його війська. Найгірше - осаджувати фортеці

Сунь Цзи

08.01.2018 р Перший (базовий) курс циклу інтенсивних тренінгів з виживання на «ворожій території» від ЦентруSEAL – успішно закінчено.

Даний курс пройшли 30 курсантів, серед яких були представники абсолютно різних вікових категорій, професій, рівнів фізичної підготовки.

Завдяки допомозі досвідчених інструкторів Центру SEAL - професіоналам своєї справи - усі курсанти пройшли спеціальну підготовку навіть в жорстких погодних умовах (під час проведення занять на зміну зливі прийшов мокрий сніг, плюсова температура змінювалася мінусовою).

Тренінг був підготовлений в рамках ознайомлення з технікою і тактикою виживання на ворожій території, відпрацювання навичок, умінь виживати в екстремальних і непередбачених ситуаціях. Також основний упор при навчанні лягав на приховане пересування людини в денний і нічний час доби, на те, як правильно маскуватися, будувати тимчасові укриття з підручних матеріалів. Тренируемие вчилися орієнтуватися в місцевості, вивчали комплекс вправ, які запобігають обмороження чи опіки.

Фахівці Центру SEAL вчили курсантів розвивати тактичне мислення, оперативно приймати рішення і діяти в умовах стресу або паніки.

В програму тренінгу входило вивчення наступних тем:

  • День 1 - теорія виживання в умовах збройного конфлікту. Також курсанти практикували систему маскування, орієнтування в просторі, пересування по місцевості (зокрема, в темний час доби). Відпрацювання вправ, які не допускають обмороження тканин.
  • День 2 - адаптація людини в екстремальних умовах, захист від негативних факторів навколишнього середовища, пересування в разі переслідування і подолання перешкод. Курсантів вчили всьому, що допомагає вижити: добувати їжу і воду, вогонь, будувати житла і тимчасові укриття, а також ночувати в лісі.
  • День 3 - як використовувати підручні засоби і штатні засоби зв'язку, сигналізації при евакуації, залучати рятувальні служби. Вивчалися мінні загрози і ознаки вибухонебезпечних пристроїв та правила поведінки з ними.

Даний курс був проведений Центром виживання та спеціальної тактичної підготовки SEAL, за підтримки Управління з питань цивільного захисту Полтавської обласної державної адміністрації та громадської організації «Українська тактика». Цільова аудиторія, охоплена курсом: представники ЗМІ, волонтери та військовослужбовці, а також ті групи людей, які можуть потрапити в зону ризику.